اصول طراحی چاپ بنر

اصول طراحی چاپ بنر

آیا می دانید اصول طراحی چاپ بنر چیست؟ آیا می دانید برای چاپ بنر باید چه المان هایی را در نظر بگیرید؟ آیا می دانید داشتن بنر می تواند چه تاثیری بر روی کسب و کار شما بگذارد؟ اگر پاسخ شما به این سوالات منفی است، پیشنهاد می کنیم با ما در این مقاله همراه باشید.
برای شروع هر کسب و کاری نیاز به داشتن مهر وجود دارد. به بیان بهتر به وسیله مهر می توانید به کسب و کار خود اعتبار ببخشید. در بسیاری از مواقع ممکن است افراد زمان لازم و کافی برای ساخت مهر نداشته باشند؛ در این صورت باید اقدام به استفاده از خدمات ساخت مهر فوری نمایند. از آن جایی که ساخت مهر فوری امری تخصصی است، پیشنهاد می کنیم تنها کار خود را به دست مجموعه های حرفه ای بسپارید.

 

اصول طراحی چاپ بنر

بیشتر بخوانید: معرفی انواع چاپ بنرهای مناسبتی

در طراحی بنر باید به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

از آن جایی که از بنر برای معرفی یک کسب و کار استفاده می شود، نیاز است تا به هنگام طراحی آن به یک سری از اصول توجه داشته باشید. در صورتی بی توجهی به این اصول نتیجه کار طراحی آن چیزی که مد نظر شماست، نخواهد بود. در ادامه در مورد المان هایی که به هنگام طراحی بنر باید به آن ها توجه شود، می پردازیم.

۱- سایز بنر

به هنگام طراحی باید به این نکته توجه نمایید که سایز بنر چقدر می باشد. بنرها در اندازه های مختلفی چاپ می شوند. سایز بنر توسط خود شخص مشخص می شود و وی با توجه به نیازی که دارد این مورد را تعیین می کند. یک نکته مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که سایز بنر باید استاندارد باشد. طراحی رو بنرهای خیلی بزرگ نمی تواند ایده آل به نظر برسد. برای جلوگیری از بی کیفیت شدن طراحی نیاز است تا به اندازه بنر خود توجه داشته باشید.

۲- انتخاب پس زمینه بنر

دومین موضوع مهمی که به هنگام طراحی بنر باید به آن توجه شود، موضوع انتخاب پس زمینه بنر می باشد. رنگ پس زمینه بنر باید کاملا متناسب با محصول و هدف شما باشد. به طور مثال اگر قصد دارید یک محصول را تبلیغ نمایید نیاز است برای بنر خود یک رنگ پس زمینه انتخاب نمایید. در صورتی که قصد شما معرفی یک محصول نیست می توانید از تصاویر مختلفی در پس زمینه بنر استفاده کنید. در هنگام انتخاب رنگ پس زمینه حتما به رنگ محصول خود توجه داشته باشید و سعی کنید میان این دو یک هماهنگی وجود داشته باشد.

۳- شلوغ کاری ممنوع

برخی از افراد این تصور را دارند که هر چقدر طراحی شلوغی تر باشد، بنر بیش تر به چشم می آید. این یک تصور و دیدگاه اشتباه است که بسیاری از افراد دارند. طراحی بنر نه باید خیلی شلوغ و نه خیلی خلوت باشد. در طراحی بنر هر چیزی باید در سر جای خود قرار بگیرد تا بتوانید بنری زیبا داشته باشید.

۴- انتخاب عنوان و فونت بنر

موضوع مهم بعدی که باید به هنگام طراحی بنر به آن توجه شود، مقوله انتخاب عنوان و فونت بنر می باشد. شاید این سوال برایتان به وجود آمده باشد که چه طور می توان عنوان مناسبی برای بنر انتخاب کرد؟ در پاسخ باید بگوییم از آن جایی که متن روی بنر جنبه ای تبلیغاتی را دارد بهتر است اصلا به سمت استفاده از جملات و عبارات طولانی نروید. عنوان روی بنر باید مختصر و در عین حال مفید باشد تا خواننده در کم ترین زمان ممکن بتواند به منظور و هدف شما پی ببرد. در انتخاب نوع فونت بنر نیز باید دقت کافی داشته باشید. بهتر است برای انتخاب نوع فونت حتما با افراد آشنا در زمینه طراحی و چاپ بنر مشورت نمایید.

۵- کیفیت بنر

از آن جایی ممکن است از بنر برای مدت زمانی طولانی استفاده شود، نیاز است تا کیفیت آن برایتان موضوعی مهم و اساسی باشد. در صورتی که بنر جنس خوبی نداشته باشد، نمی توانید انتظار طراحی مطلوب و بی ایراد را داشته باشید.

در طراحی بنر باید به چه مواردی توجه داشته باشیم؟

بیشتر بخوانید: چاپ بنر تبلیغاتی

چاپ بنر به چه صورت انجام می شود؟

بعد از طراحی بنر نیاز است تا چاپ آن صورت گیرد. اگر می خواهید کار چاپ به درستی بر روی بنر انجام شود نیاز است تا بنر جنس خوبی داشته باشد. بعد از طراحی بنر و تایید آن از سمت شخص چاپ کننده می توان در مدت زمانی کوتاه کار چاپ آن را انجام داد. اگر می خواهید کار چاپ بنر شما به درست ترین و بهترین شکل ممکن انجام شود، باید با مجموعه های حرفه ای و متخصص همکاری داشته باشید.

 

چاپ بنر به چه صورت انجام می شود؟

نتیجه گیری

مجموعه ایران دیجیتال کپی یکی از مجموعه های متخصص و با تجربه در امر چاپ بنر می باشد. اگر زمان و کیفیت برای شما اهمیت دارد، باید با مجموعه های متعهد و البته متخصص همکاری داشته باشید. کار چاپ بنر خود را به دیجیتال ایران کپی بسپارید تا از نتیجه کار رضایت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید