معرفی انواع چاپ بنرهای مناسبتی

معرفی انواع چاپ بنرهای مناسبتی

امروزه چاپ بنر تبلیغاتی به عنوان روشی رایج در بازاریابی به هدف جذب مخاطبان بالقوه استفاده می شود. بر اساس تعریف ویکی پدیا بنر به پرچم یا تکه‌ پارچه ای گفته می شود که بیانگر یک شعار، نشان‌واره، نماد یا پیامی دیگر است. با توجه به نقش حیاتی تبلیغات در افزایش میزان فروش محصولات یا خدمات، چاپ بنر تبلیغاتی جایگاه ویژه ای در جامعه پیدا کرده است. علاوه بر کاربرد تبلیغاتی بنر در حوزه های مارکتینگ و برندینگ، امروزه انواع چاپ بنر مناسبتی نیز رواج پیدا کرده است. از میان بنرهای مناسبتی می توان به انواع زیارتی و خیرمقدم، تسلیتی، تولد، ایام محرم و مناسبت های ملی اشاره کرد. ساير طبقه بندی های موضوعي بنر عبارتست از: بنرهاي هنری، آموزشی و بنرهاي مربوط به رویدادهای اجتماعی و اتحادیه‌های صنفي. بنرها با توجه به کاربرد آنها در قالب‌های متفاوت، فرم های متنوع و طیف های رنگی گسترده چاپ می شوند.
در قسمت اول مقاله پیش رو قصد داریم شما را با انواع چاپ بنر آشنا کنیم و در قسمت دوم به توضیحات درباره ساخت مهر فوری می پردازیم. پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

معرفی انواع چاپ بنرهای مناسبتی

 انواع چاپ بنرهای مناسبتی

چاپ بنر از دو دیدگاه اصلی مورد بررسی قرار می گیرد: جنس بنرها و ساختار ظاهری آنها.
انواع چاپ بنر از نظر ساختار ظاهری عبارتند از: فرم رول آپ، فرم پاپ آپ، فرم آویز

۱- بنرهای رول آپ

بنرهای رول آپ همان بنرهای قابل حمل هستند. این نوع از چاپ بنر برای دفاتر شرکت های تجاری، نمایشگاه ها و نیز سایر کسب و کارها گزینه خوبی برای تبلیغات محسوب می شوند.

۲- بنرهای پاپ آپ

این نوع از چاپ بنر نقش مهمی در پیشرفت روند برندینگ، تبلیغات یا مارکتینگ یک برند خاص در نمایشگاه ایفا می کند.

۳- بنرهای آویز

زمانی که مکان مورد نظر ستون داشته باشد یا امکان آویزان کردن بنر از سقف و دیواره ها وجود داشته باشد، بهترین انتخاب بنرهای آویزی می باشند. این نوع چاپ بنر کمک زیادی به دیده شدن تبلیغات شما خواهد کرد.

انواع چاپ بنر از نظر جنس 

۱- بنرهای مش

در این مورد چاپ بنر روی وینیل انجام شده و الیاف قابل تنفس آن ظاهری تور مانند به بنر می دهند. به دلیل نفوذ پذیری بالای بنرهای مش (توری) باد از آن عبور می‌کند؛ به همین دلیل بنر بالا و پایین نمی‌شود.

بنرهای مش

۲- بنرهای پلی استری

این نوع چاپ بنر برای جلوگیری از بازتاب نور از سطح بنر استفاده می شود تا طرحی دقیق و شفاف ایجاد کند. چاپ این نوع بنر با رنگ سابلیمیشن امکان استفاده از رنگ های کامل را فراهم می کند. بنرهای پارچه‌ای قابلیت شست و شو داشته و چروک نمی شوند.

۳- بنرهای وینیل

نوعی چاپ بنر که بر روی مواد وینیل با کیفیت انجام می شود. این بنرها ضد پارگی و مقاوم در برابر آب و هوا بوده و بسیار مقرون به صرفه نیز می باشند. بنابراین گزینه ای عالی برای تبلیغات در فضای باز می باشند.

۴- بنرهای کاغذی

به دلیل چاپ این بنرها بر روی کاغذ، این نوع بنر در برابر عناصر بیرونی مقاوم نبوده و بیشتر در فضاهای داخلی استفاده می شوند.

۵- بنرهای بوم

نوعی چاپ بنر که بافت و ظاهر آنها را شبیه به نقاشی بوده و غالبا داخل منزل استفاده می شوند.
در چاپ بنر می توان از دو نوع چاپ اکوسالونت یا سالونت استفاده نمود. چاپ سالونت ارزانتر است اما چاپ اکوسالونت نوع جدیدتری از چاپ بنر بوده که کیفیت بالاتری نیز دارد. چون بنرها در معرض هوای بیرونی قرار دارند، مرغوبیت جوهر، تراکم بالا و مقاومت مدیای چاپ در مقابل عوامل محیطی مانند باد و آب و نور اهمیت بسزایی دارد. همچنین، قابلیت های دستگاه چاپ بنر نیز بسیار مهم است زیرا در غیر این صورت، امکان چاپ یک بنر جذاب و با کیفیت وجود نخواهد داشت.

بنرهای بوم

کاربرد مهر

امروزه ساخت مهر فوری به یکی از روش های شناخته شده برندسازی تبدیل شده است. همگام با پیشرفت تکنولوژی مدل‌های مختلف مهرهای شرکتی، شخصی و یا مختص یک رسته‌ی شغلی با ویژگی‌های مخصوص به خود تولید و عرضه می‌شوند. از آنجا که مهر ابزار مهم معرفی کننده و تایید کننده‌ی اعتبار یک کسب و کار و یا موسسه است، بنابراین ساخت مهر فوری اهمیت زیادی دارد.

ساخت مهر فوری

اصطلاح مهر فوری به معنی سفارش و دریافت مهر در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. به طور کلی دو نوع مهر ژلاتینی و لیزری داریم که تفاوت آنها مربوط به فرایند ساخت آنها می‌باشد.تمام انواع مهرهای ژلاتینی می توانند فرآیند ساخت مهر فوری را طی کنند. فرآیند ساخت مهر فوری با مهر غیر فوری فقط در یک مورد متفاوت است و آن هم تولید اختصاصی مهرهای فوری است. یعنی مهر مخصوص شما در دستگاه مهرسازی قرار گرفته و تولید می‌شود، در حالی که در مهرهای غیر فوری عملیات مهرسازی به صورت سری ‌کاری انجام می شود. همین موضوع باعث افزایش قیمت ساخت مهرهای فوری می‌شود.

ساخت مهر فوری

انواع مهر فوری

۱-مهر اتوماتیک:

از محبوب ترین انواع مهرها می باشد زیرا نیاز به استامپ نداشته و جوهر مورد نیاز آن درون مخزن کارتریج همراه آن است. با یک‌بار شارژ کردن پلیمر این مهر فوری می‌توانید ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دفعه از آن استفاده کنید. بعلاوه، جوهر مورد استفاده در ساخت مهر فوری ضد آب می باشد. ساخت مهر فوری اتوماتیک به دو صورت لیزری و ژلاتینی انجام می گیرد.

۲-مهر ژلاتینی ساده و اتومات:

در ساخت مهر فوری ژلاتینی از ماده ژله‌ای استفاده می شود. نوع اتومات آن بر خلاف نوع ساده نیازی به استامپ ندارد. ژلاتین مهر ژلاتینی اتومات قابل تعویض و جوهر آن قابل شارژ است. همچنین رنگهای قابل استفاده در ساخت مهر فوری تنوع بالایی دارند. انواع مهر فوری ژلاتینی به دلیل قیمت مناسب کاربرد زیادی دارند.

۳-مهر اتومات لیزری:

مهر لیزری یا نوری جدیدترین مدل مهر تولید شده است. برای ساخت مهر فوری در این مدل، پلیمر جایگزین ژلاتین شده است و دوام بیشتر و کیفیت خطوط بالاتری نسبت به مهر ژلاتینی دارند. مهر لیزری چندرنگ از انواع این مهرها می باشند.

۴-مهر اتومات برجسته:

ساخت مهر فوری برجسته معمولا در اصنافی مانند اسناد رسمی که امنیت مهم است، انجام می شود.

۵-مهر برنجی:

در ساخت مهر فوری برنجی از آلیاژ برنج استفاده شده و حروف و علائم به وسیله دستگاه بر آن حک می شود.

دیدگاهتان را بنویسید