ساخت مهر فوری

مهر فوری که به عنوان مهر شرکت یا نقش برجسته شرکت نیز شناخته می شود، تمبر یا نقش برجسته ای است که به صورت سفارشی برای شرکت شما ساخته می شود، در واقع مهر فوری یک ابزار برای شناسایی افراد در زمینه کاری مختلف خود و یا شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. مهرها از جنس ژلاتین هستند و در دستگاه های لیزری و مهتابی تهیه و تولید می شوند. از مهرها برای برجسته کردن اسناد و مدارک های مهم استفاده می شود زیرا از اعتبار قانونی برخوردار است. لازم به ذکر است که مهرها به طور عموم در دسترس همه ی افراد نیستند و باید برای شرکت خود، اگر نیاز به مهر دارید باید از منابع مورد تایید دولت خریداری نمایید. همچنین می‌توان یک مهر فوری شرکت برای بیان اطلاعات مهم قانونی مانند نام شرکت، آدرس، شماره واحد منحصربه‌فرد و … ایجاد کرد. این مهرها را می‌توان در برخی اسناد قانونی مانند فاکتورهای ارسال شده به مشتریان استفاده کرد. در ادامه به مبحث ساخت مهر فوری نیز می پردازیم:

ساخت مهر فوری

بیشتر بخوانید: ساخت مهر در سعادت آباد

چه زمانی از مهر فوری استفاده می شود؟

مهر شرکت توسط مدیران شرکت، هیئت مدیره، منشی شرکت یا کسانی که توسط مدیران مجاز هستند استفاده می شود. جزئیات استفاده از مهر معمولاً در اساسنامه شرکت ذکر شده است. نقش برجسته مهر شرکت را می توان برای اسناد رسمی مانند: اسناد، قراردادها، صورتجلسات مدیر و … است. مدل کسب و کار شما هر چه که باشد، یک مهر برای هر شرکتی لازم است و اسناد زیادی برای پردازش وجود دارد. از قبیل: فاکتورها و گواهی های اشتراک گذاری، کاغذهای زیادی روی میزهای مدیر دفتر و مشاور حقوقی شرکت شما وجود دارد. مهر فوری ابزار مهمی هستند که به آنها کمک می کند تا هر یک از آن اسناد را به درستی پردازش کنند.

 

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شرکت شما به مهر فوری نیاز دارد باید یک فرآیند ساده باشد، اما از آنجا که هر کشور قوانین و مقررات متفاوتی دارد، تعیین نیازهای شما می تواند مشکل باشد. در اینجا دلیل آن است:

 • برخی از کشورها از «مهر شرکت» و «تمبر شرکت» به جای یکدیگر برای اشاره به یک ابزار استفاده می‌کنند.
 • برخی کشورها به هر یک از این ابزارها به طور متفاوتی اشاره می کنند. به عنوان مثال: در کشور A، یک ابزار ممکن است مهر نامیده شود. و در کشور B، دقیقاً همان ابزار ممکن است تمبر نامیده شود.
 • هر کشور الزامات قانونی متفاوتی برای نحوه رسیدگی به اسناد دارد.

چه زمانی از مهر فوری استفاده می شود؟

بیشتر بخوانید: ساخت مهر در شاهین 

اهمیت مهر های فوری

مهر فوری برای احراز هویت اسناد شرکت شما استفاده می شود. آنها در دو نوع می آیند. اولین تغییر یک نقش برجسته است که یک تصویر سه بعدی روی کاغذ ایجاد می کند. نوع دوم مهر جوهردار است. هر دو تغییر شامل نام شرکت، سال تاسیس و وضعیتی است که شرکت در آن ثبت شده است. هنگامی که اسناد شرکت امضا می شود، مهر در نزدیکی امضاهای روی سند نصب می شود. بنابراین، در انواع اسناد شرکتی (مانند قراردادها، توافقات، صورتجلسات و غیره) استفاده می شود. امروزه مهر فوری از اهمیت ویژه ایی در کسب و کار شما و … برخوردار است و به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و همچنین به برند سازی شما کمک میکند. در واقع تهیه یه مهر فوری باعث افزایش اعتبار شغل شما می شود و می توانید با مهر فوری هویت کسب و کار خود را معرفی کنید ، همچنین وجود مهر باعث می شود در دیدگاه مشتریان تاثیر زیادی بگذارد و اعتماد بیشتری نسبت به شما پیدا کنند.

اهمیت مهر های فوری

بیشتر بخوانید: ساخت مهر فوری در صادقیه

انواع مهر فوری

مهرهای قوری از انواع مختلفی می باشد و هرکدام ویژگی های مختلفی را دارا می باشند که در ادامه با انواع مهر فوری نیز آشنا می شوید:

۱- مهر ژلاتینی:

یکی از مدل های مرسوم مهر، مهر ژلاتینی است که در بازار به استامپ شناخته شده است از این مهر مهندسان و پزشکان استفاده می کنند. مهر ژلاتینی توسط مهرساز ساخته میشود.

۲- مهر لیزری:

یکی از جدیدترین نوع مهر، مهر لیزری است که در چاپ دقت بسیار بالایی دارند، مهر لیزری در ساخت مدت زمان کمتری را دارا می باشد و همچنین مهر لیزری در انواع مهرها برتری دارد.

۳- مهر جیبی:

یکی دیگر از انواع مهرها، مهر جیبی است که حمل و نقل آن آسان است و می توانید به راحتی با خود حمل کنید، کارایی این مهر به نسبت مهر لیزری تعداد دفعات چاپش کمتر است.

۴- مهر برجسته:

مهر برجسته، مهری است که با فشار دست طرح هایی را بر روی کاغذ حک می کند، این مهر از اعتبار بالایی برخوردار است و استفاده از آن به مدارک موردنظر شما اعتبار بالایی می بخشد.

انواع مهر فوری

بیشتر بخوانید: ساخت مهر در اشرفی اصفهانی

در چه مواردی باید از مهر فوری برای مهر کردن سند استفاده کرد؟

در اقتصاد “دیجیتال” امروزی، استفاده از مهرهای شرکتی کاهش یافته است و نشان دهنده کسری از آنچه در دهه های گذشته بود را نشان می دهد. با این حال، مهرهای شرکتی هنوز توسط بسیاری از شرکت هایی که موارد زیر را امضا می کنند استفاده می شود:

 1. قراردادهای استخدامی
 2. فرم های بانکی
 3. قراردادهای اجاره
 4. قراردادهای فروش
 5. اسناد وام
 6. مصوبات هیئت مدیره
 7. قراردادهای فروشنده
 8. برنامه های کاربردی مختلف
 9. از کجا می توانم مهر فوری تهیه کنم؟

در چه مواردی باید از مهر فوری برای مهر کردن سند استفاده کرد؟

بیشتر بخوانید: ساخت مهر فوری پزشکی

طراحی و ساخت مهر فوری

برای ساخت مهر فوری با کیفیت بالا و بدون نقص باید از تجربه و مهارت در ساخت بهره ببریم، مجموعه ی دیجیتال ایران کپی با بیش از سالها تجربه در زمینه ی ساخت انواع مهر فوری توانسته اعتماد و رضایت کاربران را به خود جلب نماید، یکی از مهمترین خدمات برای افراد مختلف در زمینه های شغلی متفاوت ساخت مهر فوری با ارسال سریع آن است، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق وب سایت با مراجعه به صفحه تماس با ما با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی نمایند.

سوالات متداول ساخت مهر فوری:

بیایید به برخی از متداول ترین سؤالات مربوط به مهر فوری بپردازیم:

۱- الزامات مهر فوری چیست؟

به طور معمول، مهر فوری حاوی اطلاعات کلیدی زیر در رابطه با شرکت شما است:

– نام شرکت

– سال تاسیس شرکت

– وضعیت تاسیس شرکت

۲- مهر فوری در چه مواردی استفاده می شود؟

مهر فوری معمولاً توسط شرکت ها برای احراز هویت اسناد مختلف استفاده می شود. همچنین در دوران مدرن، مهر شرکتی دیگر به اندازه گذشته مرتبط یا مورد استفاده نیستند، اما هدف اصلی از مهر کردن یک سند یا برجسته کردن یک سند این است که نشان دهید شرکت شما آن را امضا کرده و آن را تأیید کرده است و به سند اصالت بیشتری می بخشد، حتی اگر سندی می تواند از نظر قانونی معتبر و بدون مهر باشد.

۳- کاربرد مهر لاستیکی چیست؟

مهر لاستیکی وسیله ای کوچک است که نام، تاریخ یا نماد روی آن وجود دارد. شما آن را روی یک صفحه جوهر و سپس روی یک سند فشار دهید تا نشان دهید که سند به طور رسمی با آن برخورد شده است. در ادارات پست، تقریباً هر سندی که از روی پیشخوان عبور می کند با مهر لاستیکی مهر می شود.