اسکن

خدمات پرینت رنگی

از سال ها قبل، پرینت رنگی یکی از نیازهای تمامی ادارات و شرکت ها و همچنین در بسیاری موارد مورد نیاز دانشجویان و دانش آموزان بوده است. بسیاری افراد نیز برای معرفی و ارائه نمونه کار و گزارش کار خود به پرینت رنگی جهت پرزنت کردن نیاز داشته و دارند. از این رو باید  یا در منزل و محل کار خود پرینتر رنگی داشته باشند یا اینکه از خدمات پرینت رنگی که دفاتر فنی انجام می دهند استفاده نمایند. در هر دو صورت ارزش دستگاه پرینتر رنگی بسیار پررنگ است.

در صورت استفاده از خدمات پرینت رنگی دفاتر فنی معتبر در سطح شهر، باید توجه داشت که نرخ های مصوبی برای پرینت رنگی روی ورق های آ۴ و سایر اندازه های کاغذ توسط اتحادیه تعیین شده و مراکز مجاز هرگز از این نرخ ها بالاتر نمی گیرند. نرخ هایی که بی حد و اندازه پایین است نیز احتمالا کیفیت پرینت بسیار پایینی را ارائه می دهند که رضایت مشتری را به همراه ندارد.

پرینتر های رنگی مختلفی با مصارف تجاری و اداری و همچنین خانگی توسط برندهای مختلف ارائه شده که بر اساس نیاز های مصرف کنندگان مختلف و میزان بودجه آنها طیف وسیعی از سلایق را پوشش می دهند. از قدیم الایام برندهای اچ پی، اپسون، کونیکا مینولتا، کانن و زیراکس در صدر بازار قرار داشتند و بیشترین مشتری را در بین مصرف کنندگان پرینتر به خود اختصاص داده بوده اند. اما برندهای بزرگ دیگری در سال های اخیر وارد این بازار شده و سهم قابل توجهی را نیز به خود اختصاص داده اند. از این برندها می توان به سامسونگ و شارپ اشاره کرد.

برای شرکتها و دفاتر فنی که تعداد پرینت رنگی زیادی در روز نیاز دارند، پرینترهای لیزری بر جوهر افشان ترجیح دارد. این پرینترها گران تر هستند اما هزینه بالای شارژ زود به زود کارتریج پرینترهای جوهر افشان را ندارند. از این رو معمولا این گونه مصرف کنندگان دنبال بهترین و با کیفیت ترین و البته گران ترین انواع پرینتر های لیزری هستند. اما معمولا مصرف کنندگان خانگی که قصد ندارند هزینه زیادی برای خرید پرینتر نمایند، پرینتر های جوهر افشان را انتخاب می نمایند. شرکت های سازنده هم برای این گونه مصرف کنندگان طیف وسیعی از محصولات را با قابلیت ها و کیفیت های مختلف و همچنین قیمت های متفاوت ارائه می دهند تا هر شخصی بسته به میزان مصرف خود و میزان بودجه اش نوع خاصی از پرینتر را بتواند انتخاب نماید.