چاپ فضای خارجی بیشتر برای تبلیغات محیطی در فضای باز کاربرد دارد. تغییرات دما، تابش نورخورشید، قابلیت دید از فواصل دور و … از ویژگی های چاپ در فضای خارجی است که می بایست رعایت شود. مرکب و مواد مصرفی آن در برابر تابش پرتو فرابنفش خورشید، رطوبت و دیگر عوامل خارجی مقاوم بوده، بنابراین می بایست از استحکام و ثبات بیشتری برخوردار باشد.

انواع بنر

سازه نمایشگاهی فضای باز

رول آپ چیست؟

شت شیشه مغازه ها، بر روی بالنها و هواپیماها و محلهایی از این قبیل از بنر استفاده می شود. از انواع و اقسام دیگر بنر می توان به مدل های زیر اشاره کرد.

بنر وینیل: بنر وینیل خیلی با دوام است و راحت تر تمیز می شود و حداقل تا یک سال دوام می آورد .

بنر وینیل شبکه ای: برای آب و هوای مرطوب و باد و بارانی، مثل شمال ایران مناسب است، چرا که به صورت شبکه شبکه طراحی شده است و همین باد را از بنر رد می کند و آسیبی به بنر نمی رساند.

لمپوست بنر: لمپوست بنر، گونه ای جدید از سازه های تبلیغاتی است که به دلیل مقاومت و انعطاف پذیری بسیار عالی اش در مقابل تنش های ناشی از وزش باد و باران، می توان از آن در بسیاری از محیط های بیرونی بهره جست.

 

سازه های فضای باز جهت فضاهای نمایشگاهی و سالن های موقت و همچنین غرفه های فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. از آنجا که حضور در فضای باز بر تاثیرپذیری غرفه از تغییرات دمایی تاثیرگذار است استحکام و مقاومت این سازه ها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. سازه های نمایشگاهی فضای باز می بایست برای ایجاد سالن و غرفه هایی با اشکال و اندازه های مختلف آماده سازی شوند.

رول آپ ‎که با نام دیگر استند رول آپ‎‎ نیز شناخته می‎شود، یک متریال چاپی است و در داخل یک قوطی آلومینیومی با یک فنر جمع شده است. رول آپ‎‎ به شکل ایستاده بود و در آن عموما پلات لمینت، کنواس یا سینتاتک است که حمل و نقل و نگه داری آنرا فوق العاده تسهیل می‎بخشد. رول آپ‎‎‎ها‎ انواع مختلفی دارد که به شکل دو دسته رول آپ‎‌ها‎ی ثابت و رول آپ‎ها‎ی موتوردار یا گردان می‎باشد.