سيمي كردن كتاب قطور در پونک

سيمي كردن كتاب قطور در پونک

سيمي كردن كتاب قطور در پونک یکی از خدماتیست که متقاضیان فراوانی داشته و در کنار دانش آموزانی که در صدد سیمی کردن کتب درسی خود و دانشجویانی که برای گرد هم آوردن جزوات و تحقیق های دانشگاهیشان به ما مراجعه می کنند ، بیشترین متقاضیان این خدمت را به خود اختصاص می دهد .

در روزگاری که همه پدیده های اطراف ما در حال دیجیتالی شدن ، انجام پذیرفتن توسط ربات ها (اتوماسیون) و مکانیزه شدن با همراهی عوامل انسانی هستند ، بسیاری از ابزار و وسایلی که با آن ها بزرگ شده و به وجوشان خو گرفته ایم نیز در حال انحطاط و بازنشستگی می باشند . کتاب به عنوان مثالی عینی و مرتبط با

موضوع بحثمان ، عنصریست که یکی از مصادیق تمدن بشری و تفاوت وی با سایر جانداران کره زمین می باشد . این وسیله عاملی برای انتقال مفاهیم ، نامه ای در بُعد زمان ، عاملی برای انتقال عواطف و احساسات ، دستاویزی برای ثبت علوم و تجارب و در دیدی عمیق تر و ذوقی سببی برای تکلم خداوند با انسان (کتب الهی) می باشد ، هر چند مورد آخر در حقیقت به دست انسان در این قالب جای گرفته است .

امروزه همه کتاب های فوق ، اگر با مجموعه ای از مدیای تصویری جایگزین نشده باشند و به کمک صدها عکس و فیلم مفهومشان را انتقال ندهند ، در حداقل وضعیت خود به کتبی الکترونیکی تبدیل گشته اند تا کلمات آن ها در بستری بایونری (صفر و یکی) و توسط صفحات هوشمند دیجیتالی به چشم و ذهن مخاطب برسد .

در حال حاضر “کتاب” بر خلاف آنچه در رمان ” ۴۵۱ درجه فارنهایت ” می خوانیم وسیله ای کمیاب ، غیر قانونی و نا ملموس برای بشر نمی باشد و حتی کوچکترین افراد جامعه که بتازگی با این پدیده آشنا شده اند نیز کلکسیونی از کتب مقتضی سنشان دارند ، به همین دلیل می توان گفت که بشر امروز به طرز قابل قبولی با کتاب مانوس است . همین انس و الفت سببی شده است تا با هرکسی که در خصوص کتب سنتی و شمایل PDF آن سخن می گوییم ، نسخه ورقی را بر گزیده و علاوه بر راحتی مطالعه آن ، عدم سر و چشم درد ، قابلیت حمل آن ، ماندگاری بالاتر و ده ها فایده دیگر ، حتی بوی صفحات کتاب را نیز در جریان استفاده از این محصول مفید و موثر می داند .

وجود چنین عواملی در کنار یکدیگر سبب شده است تا افرادی که کتب قدیمی دارند ، بویژه کتاب هایی کمیاب از چاپی محدود ، کتاب هایی که ارزش معنوی فراوانی برای مالک خود داشته و کتاب هایی که اینک قیمت نسخ جدیدشان سر به آسمان می ساید در پی ترمیم و نگهداری صحیح از آنچه برایشان باقی مانده است باشند .

سيمي كردن كتاب قطور در پونک به عنوان یکی از رایج ترین راه های نگهداری از این محصولات برای اهالی این محله ، در صورت از بین رفتن جلد کتاب ، در گام اول لفافه ای برای حفاظت از صفحات داخلی آن می شود . بدیهیست که برای هر عمرانی و آباد سازی تخریب مکانی اجتناب ناپذیر بوده و مطابق ضرب المثلی که انگلیسی زبانان دارند ، نمی توان بدون شکستن تخم مرغ املت درست کرد ؛ لذا در سيمي كردن كتاب قطور در پونک نیز تخریب مواضعی از آن – ایجاد سوراخ یا شیارهای متعدد برای عبور فنر سیمی یا شیرازه های پلاستیکی – اجتناب ناپذیر است .

در سيمي كردن كتاب قطور در پونک ، کتابی که با صرف نظر از محتویاتش و تنها با در نظر گرفتن قطر آن می توان گفت که گران قیمت نیز می باشد ، توالی و نظم صفحاتی که به مرور زمان و در پس سال ها دست به دست شدن اینک برگه برگه و گسسته شده است حاصل می گردد .

در نهایت لازم به ذکر است که اگرچه در این منطقه نیز همکاران زیادی در حال فعالیت هستند – ضمن احترام به کار آنان در حوزه سيمي كردن كتاب قطور در پونک –  اما مجموعه ایران کپی با قرار گیری در میدان کاج ، علاوه بر انجام این عمل بسیار کاربردی و موثر ، ارائه دهنده خدمات دیگری همچون چاپ کارت ویزیت ارزان در سعادت آباد ، فروش لوازم التحریر در سعادت آباد و همچنین تایپ در سعادت آباد نیز می باشد که می تواند در پکیجی کامل ، جمله نیازمندی های نوشتاری همسایگان خود را پاسخگو  باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید