صحافی در سعادت آباد : در این مقاله کوتاه قصد داریم به بررسی بهترین و ارزانترین راه های صحافی در سعادت آباد بپردازیم اما قبل از آن اجازه دهید کمی در مورد صحافی بدانیم و به این سوالات پاسخ دهیم که صحافی چیست و چه انواعی دارد؟
صحافی یکی از هنرهای دستی قدیمی می باشد که نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد. در مجموع عملیاتی که طی آن صفحات یک کتاب یا دست نوشته جمع آوری و به روش های مخصوصی بسته می شود و برای حفاظت از آن در میان جلدی به عنوان محافظ قرار داده می شود را صحافی می گویند . در واقع وقتی ما برگه های چاپ شده یا دست نویس خود را به هر طریقی به هم وصل کنیم نوعی صحافی انجام داده ایم اما از نظر فنی و به شکل حرفه ای صحافی اینگونه است که در آغاز کار صفحات کاغذی با نخ به هم دوخته شده و با مقدار کافی از چسب محکم صحافی روی هم قرار داده می شوند و در نهایت جلدی برای محافظت روی آن تعبیه می شود.
صحافی کتاب ، مقالات ، تحقیق ها و بسیاری از برگه های چاپی دیگر این روز ها بازار شلوغی دارد. بسیاری از دانشجویان برای ارائه طرح های خود به صورت پایان نامه احتیاج به صحافی دارند. بسیاری از اساتید دانشگاه ها برای ارائه تز های مدارک بالای آموزش و عالی به صحافی نیازمندند ؛ این روز ها حتی دانش آموزان نیز در برخی مقاطع نیاز به صحافی تحقیقات درسی خود دارند. از آنجایی که بسیاری از این افراد در مناطق غربی و شمال غربی تهران سکونت دارند مسئله صحافی در سعادت آباد به مانند بسیاری از مسائل دیگر مثل سیمی کتاب در سعادت آباد به یک مسئله مهم در این منطقه تبدیل می شود.
همانطور که می دانید بسیاری از چاپخانه ها و مراکز صحافی و خدمات چاپ تهران در نیمه شرقی و اکثراً در محدوده میدان بهارستان و خیابان جمهوری اسلامی واقع هستند. حال اگر شخصی از دانشجویان و اساتید و دیگر کسانی که در محدوده غرب تهران ساکن هستند نیاز به صحافی یک کتاب داشته باشند آیا باید این مسیر طولانی را تا شرق پایتخت طی کنند تا بتوانند این کار را انجام دهند؟ البته ذکر این نکته نیز خوب است که این رفت و آمد باید دو بار انجام شود زیرا در هر چاپخانه ای که بروند باید برگه های خود را تحویل داده و پس از گذراندن مسیر طولانی به خانه برگردند و چند روز بعد پس از آماده شدن صحافی کتاب دوباره این مسیر را طی کرده تا بتوانند کتاب صحافی شده خود را دریافت کنند. اما آیا واقعاً این تنها راه ممکن برای افرادی است که قصد صحافی در سعادت آباد را دارند؟
علاوه بر مسیر طولانی رفت و برگشت از غرب تهران به میدان بهارستان ، دلایل بسیاری را می توانیم ذکر کنیم که نشان می دهد سپردن این کار به مراکز خدمات چاپی مرکز و شرق شهر چه مشقاتی را می تواند رقم بزند. به عنوان مثال اگر برای رسیدن به این مناطق از ناوگان حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس استفاده کنید احتمال آسیب دیدن برگه های چاپی شما که قطعاً اهمیت زیادی برایتان دارد بسیار بالا است زیرا شلوغی مترو ها و بی آر تی ها به هیچ عنوان اجازه نمی دهد برگه های شما سالم و بدون تا خوردگی و چروک شدن از آن بیرون بروند. رفت و آمد به آن منطقه از شهر با خودروی شخصی نیز مصائب خاص خود را دارد که قطعاً از آنها آگاهید. طرح های ترافیکی که باعث بروز هزینه ها و جریمه های زیادی می شوند ، کمبود فضای مناسب برای پارک کردن ماشین ها آن هم در خیابانی مثل جمهوری یا انقلاب اسلامی که از شلوغ ترین مناطق شهر است ، ایجاد خستگی به دلیل گذراندن زمان زیادی در ترافیک و بسیاری عوامل دیگر که به خوبی به شما اعلام می کنند حرکت به سمت مرکز شهر با خودروی شخصی به جز تشدید آلودگی شهر ، هیچ کمکی به شما نمی کند بلکه باعث به وجود آمدن مشکلات دیگر و هزینه های بیشتر برای شما می شود.
در پایان به شما پیشنهاد می کنیم به منظور استفاده از سرویس هایی همچون صحافی در سعادت آباد ، تایپ در سعادت آباد و خرید لوازم التحریر در سعادت آباد و دیگر خدمات متنوع مجموعه ایران کپی با این مجموعه تماس بگیرید و تفاوت را در ارائه خدمات و سرعت با پیک رایگان در اجرای کارهایتان احساس کنید.

دیدگاهتان را بنویسید