لوازم التحریر در غرب تهران : نوشت افزار ها ، با هر کیفیت ، اندازه ، قیمت و رنگ از جمله مهمترین ابزار آلات پر استفاده بشر هستند که با وجود رشد چشمگیر فناوری و اشاعه فرهنگ استفاده از سخت افزارهای هوشمند دیجیتالی ، باز هم از جایگاه والایی برخوردارند . این محصولات که مداد و خودکار در رأس آن ها قرار دارند ، از جمله کالاهایی می باشند که می توان آن ها را روی میز مدیر عامل مجموعه ای بزرگ ، کارمندی شلخته و بی نظم ، درون جیب کارگری ساده ، لای دفتر حساب و کتاب کاسبی سالخورده و حتی در کشوی مادربزرگی امی و نا آشنا با کتابت یافت . از این روی نوشت افزار ها کاربرانی از یک قشر خاص نداشته و افراد مختلف بنا به نوع نیاز و جایگاه خود به نحوی از آن بهره می جویند ؛ با این حال همواره گروهی از افراد جامعه هستند که با وجود دوری کوتاه مدت اما مستمر خود در سالیانی متوالی (تعطیلات تابستان) ، پای ثابت استفاده از لوازم التحریر بوده و با شنیدن نام آن ها به یاد دیگری می افتیم ، قشری به نام دانش آموزان .

دانش آموزان ( و بی تردید در مسیری یکسان دانشجویان ) به دلیل لزوم یادگیری علوم و فنون برنامه ریزی شده برای آنان بواسطه نوشتن آن ها ، اصلی ترین مشتری خرید لوازم التحریر در غرب تهران ، سایر نقاط شهر و کشور می باشند . اگرچه شاید در برخی مناطق دنیا استفاده از نوشت افزارها به این شکلی که در ایران رایج است منسوخ شده باشد و سیستم های آموزشی مبتنی بر کار با کامپیوتر یا آزمایش های ادراکی و عملی جای آن را گرفته باشند ، اما باز هم می توان گفت که چنانچه دانش آموزشی به کار با قلم و زیر مجموعه های آن آشنا نشده باشد ، صلاحیت گام نهادن در مسیر های دیگر نگارش را نخواهد داشت .

تمایل استفاده از لوازم التحریر در غرب تهران و سایر مناطق پایتخت با افزایش سن کاربران کاهش می یابد ؛ بدین ترتیب که دانش آموزان نوپا و کم سن و سال ، با خرید مجموعه کاملی از لوازم التحریر ، دفاتر گاه گران قیمت ، مداد رنگی های پر تعداد ، ابزار آلات هندسی مانند پرگار و نقاله ( که مسلماً تا سال ها بعد به آن نیاز نخواهند داشت) و دیگر کالاهای پر زرق و برق کار خود را آغاز کرده و در انتهای راه ممکن است به دانشجویانی تبدیل شوند که پس از حضور در کلاس حتی ورق و خودکار خود را از دیگران گرفته و وسواسی که در گذشته نسبت به لوازم التحریرشان داشته اند را از دست داده باشند .

با این حال استفاده از لوازم التحریر در غرب تهران باعث می شود تا کودکان این ناحیه با انگیزه بیشتری سال تحصیلی را آغاز کرده و به ذوق استفاده از همین وسایل با جدیّت تمام به علم اندوزی و کسب تجربه مشغول شوند . در پایان لازم به ذکر است که مجموعه “دیجیتال ایران کپی” به عنوان سامانه سیمی کتاب در سعادت آباد ، تایپ در سعادت آباد و لوازم التحریر در سعادت آباد مفتخر است تا با ارائه طیف وسیع و متنوعی از محصولات مورد نیاز دانش آموزان در تحصیلشان ، شرایط خرید راحت و بهینه آنان را فراهم آورد .

دیدگاهتان را بنویسید