پلات چیست ؟ کاربردهای این پدیده چه بوده و چگونه می توان پلات رنگی در سعادت آباد یافت ؟ بررسی پاسخ این سوالات و سایر پرسش های کاربردی مشابه را در ادامه خواهیم یافت ، پس با ما همراه باشید .

تنوع کاربری همواره به پدید آمدن روش و ابزارهای متنوع می انجامد . به عنوان مثال ما در امور فنی برای باز کردن هر پیچ با ویژگی های خاص خود به ابزار منحصر بفردی نیاز داریم تا با همخوانی با ویژگی های فیزیکی این پدیده آن را بگشاید . در همین راستا اگر برای باز و بسته کردن این محصول استفاده از آچاری شلاقی یا یک پیچ گوشتی ۴ سو نیاز باشد ، بدین معناست که مناسب ترین راه انجام این کار بکارگیری ابزارآلات مذکور می باشد . با توجه به این اصل ممکن است بتوان با کمک یک انبر دست ، آچار فرانسه ، پیچ گوشتی دو سو و حتی یک چاقو! نیز این کار را به سرانجام رساند ، اما استفاده از این روش ها بدون شک به تخریب ساختار وسیله مورد نظرمان ، عدم امکان استفاده مجدد از آن ، تخریب خود ابزار ، کاهش کیفیت این عمل ، افزایش زمان انجام آن ، افزایش هزینه های جانبی و غیره می انجامد ؛ لذا همانطور که « هر کسی را بهر کاری ساختند » ، هر ابزاری را نیز برای انجام کار مخصوصی ساخته اند که چنانچه در پی حصول نتیجه ای ایده آل در خصوص حوزه فعالیتی آن هستیم ، باید از آن استفاده کنیم .

و اما پلات رنگی در سعادت آباد و ارتباط آن با مقدمه فوق ؛ ما در یادداشت های قبلی به تفصیل در خصوص چاپ بنر در سعادت آباد و نواحی مجاور آن سخن گفتیم . با در نظر گرفتن ویژگی هایی که برای بنر برشمرده شد ، حال تصور کنید که می خواهیم تصویر ، نوشته ، نماد و الوانی که پیشتر روی بنر می زدیم را بر روی کاغذ های معمولی بزنیم . با این مقدمه باید بدانیم که پلات روشی برای چاپ بر روی اوراق کاغذی با عرضی زیاد است . در این روش که کیفیتی به مراتب بالاتر از چاپ بنر دارد – در حدود پنج برابر بیشتر – همه جزئیات طرح به ثبت رسیده قابل مشاهده بوده و بسادگی می توان تصاویر یا نقشه هایی که ذره ذره اطلاعات آن برای ما مهم است به صورتی فیزیکی و ملموس درآوریم .

در خصوص این تفاوت در کیفیت که کاملاً طبیعی می باشد ، هدف از چاپ بنر نصب آن در مکانیست که از دور مشخص بوده و بتوان بسادگی آن را دید ، این در حالیست که مخاطب پلات متقاضی مشاهده آن از فاصله ای نزدیک می باشد . جالب است بدانید که پلات ها پدیده ای ایندور یا داخلی در صنعت چاپ به حساب می آیند ، بدین معنا که مناسب نصب و قرارگیری در فضای داخلی یک سازه و محوطه ای سرپوشیده طراحی شده اند . این عامل که با وجود صفحات کاغذی حساس به آب باران ، برف ، باد و همچنین جوهری پایه آبی (Water Base) عجیب هم نیست سبب شده است تا پلات رنگی در سعادت آباد وظیفه به تصویر کشاندن پدیده هایی با کیفیت بالا در فضاهای داخلی را به دوش بکشد ، وظیفه ای که پیشتر و در خصوص نمونه های خارجی و موجود در فضای باز بر عهده مجموعه چاپ دیجیتال ایران کپی بود .

در ادامه لازم به ذکر است که این محصول به عنوان یکی از زیر مجموعه های چاپ دیجیتال که در ساخت و چاپ انواع نقشه (نقشه های ساختمانی و صنعتی که با اتوکد ، سالید ورک یا سایر نرم افزارهای طراحی رسم شده اند) ، پوستر ، بوم ، پی وی سی ، کوتد ، فتو گلاسه و همچنین سازه هایی نمایشگاهی که بازدید کننده باید محتویات آن را از نزدیک دیده و بخواند مانند استند ، کانتر ، پاپ آپ و رول آپ کاربرد فراوانی دارد .

این محصولات که پس از چاپ با لمینیتور به لایه ای محافظ مجهز می شوند ، شفافیت و مقاومت دوچندانی یافته و سبب می شوند تا فعل پلات رنگی در سعادت آباد نه تنها به عنوان یک خدمت به مجموعه های تولیدی (مانند تولید الگوی برش لباس) و شرکت های عمرانی مذکور ، بلکه به عنوان عملی که با آن همه ساکنین منطقه شمال غربی تهران می توانند تصاویر مورد نظرشان را در ابعاد بزرگی چاپ کنند استفاده می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید