چاپ بروشور در غرب تهران : تبلیغات میدانی به صورت انفرادی و سینه به سینه بواسطه محصولات فراوانی صورت می گیرد که در مجموعه دیجیتال ایران کپی به طراحی و چاپ بسیاری از آن ها می پردازیم .

در همین راستا هنوز هم عده فراوانی از مراجعینی که قصد دارند تا تبلیغات خود را به صورت مکتوب به دست مشتریان بالقوه‌شان برسانند وجود دارند که تفاوت تراکت ، بروشور و کاتالوگ را ندانسته و بدین واسطه با عدم اطلاع کافی از آنچه می خواهند یا مناسبشان بوده اقدام به چاپ نگاره هایی تبلیغاتی می نمایند .

به همین دلیل قصد داریم تا پس از ارائه معرفی کوتاهی از بروشور ها و ذکر تفاوت آن ها با کاتالوگ یا تراکت ها ، به مزایای استفاده از آن ها پرداخته و نهایتاً در خصوص چاپ بروشور در غرب تهران اندکی صحبت کنیم .

تفاوت تراکت ، بروشور و کاتالوگ

زمانی که یک تولید کننده قصد معرفی محصول خود را داشته یا یک مجموعه خدماتی در پی شرح سرویس هایی که قادر به عرضه آنهاست می باشد ، استفاده از نگاره های درج شده روی صفحات کاغذی و عرضه آن ها به مشتریان حضوری راهکاری مناسب برای رسیدن به این اهداف است .

بدیهیست که وقتی در یک قالب حساب شده و طراحی زیبا ، تصویر و توضیحاتی مطابق آنچه در ذهن فروشنده است به مشتری تحویل می گردد ، فرد بیننده قادر به مقایسه محصولات مختلف شده ، می تواند به صورت کمّی و با بررسی داده های عددی عیار یک کالا یا خدمت را بسنجد ، خواهد توانست تا شمایل کلی کار را در جایگاه ایده آلش مشاهده نماید ، از توضیحات گاه اغرارآمیز فروشنده دوری کرده و نهایتاً در صورت تمایل ، این توضیحات را با خود به همراه ببرد .

تراکت

در همین رابطه چنانچه این توضیحات به صورت تک برگ چاپ شود از آن به عنوان تراکت یاد می کنیم ، اوراقی که در ابعاد A4 ، A5 و اندازه هایی کوچکتر به چاپ رسیده و به واسطه فضایی کمتر ، به کلی گویی در خصوص فعالیت های یک مجموعه می‌پردازد .

در خصوص تراکت ارزان در سعادت آباد می توان گفت که به دلیل اینکه به صورت تخصصی در خصوص یک پدیده توضیح مشخصی نداده و بیشتر به بیان کلیّت فعالیت ها یا معرفی راه های ارتباطی می پردازند ، مخاطبین عام را هدف گرفته ، در تیراژ بالا تولید و توزیع می‌شوند و با وجود چاپ بعضاً یک رو بر روی کاغذی نچندان گرانقیمت ، به ازای هر عدد هزینه سنگینی هم روی دست مشتریانشان نمی‌گذارند .

کاتالوگ

کاتالوگ ها نیز همانند تراکت ها به معرفی کالاها و خدمات ارائه شده توسط یک مجموعه می پردازند ، با این تفاوت که این محصولات دیگر تک صفحاتی ارزان قیمت نبوده و اینک در قالب دفترچه ای خوش رنگ و لعاب ، با طراحی چشم نواز روی اوراقی با کیفیت ، در تیراژ کمتر و مخصوص مخاطبین تخصصی و بازار هدف یک حرفه تولید شده اند .

کاتالوگ ها به دلیل در اختیار داشتن فضایی بیشتر به نسبت تراکت ها ، در هر صفحه یا فصل خود به صورت مفصل به شرح یکی از محصولات قابل فروش خود پرداخته و با بیان خصوصیات فیزیکی ، میزان بازدهی ، نحوه استفاده ، مزایای آن در قیاس با سایر رقبا و …در قالب یک آلبوم جذاب به شرح آن ها می پردازند .
در نهایت گفتنیست که این محصول واسطه ای برای مشاهده همه گزینه های پیش روی مشتری می باشد .

بروشور

با اینکه چاپ بروشور در غرب تهران از نظر تعداد صفحات و حجم اطلاعات مابین دو گروه فوق قرار می گیرند ، اما از آنجایی که مقاله بعدی پیرامون این محصول می چرخد ، به عنوان سومین دسته به بررسی آن می پردازیم .

چاپ بروشور در غرب تهران نیز مانند کاتالوگ ها کتابچه هایی هستند که به شرح تولیدات یا محصولات فروشی یک مجموعه می پردازند ، با این تفاوت که بر خلاف کاتالوگ ها دارای چند صفحه نبوده و عملاً از چند لت تشکیل شده اند و بار تبلیغاتی کمتری دارند ؛ بدین معنا که ممکن است همه اطلاعات روی یک کاغذ واحد چاپ شده باشد ، اما به واسطه تا خوردگی در چند قسمت به صورت صفحه به صفحه به نظر برسند و با کشش به سمت آموزش یا عرضه یک مطلب به ظاهر غیر تجاری ، نام برند درج شده روی خود را به صورت غیر مستقیم در ذهن مخاطب حک کنند .

همانطور که اشاره شد چاپ بروشور در غرب تهران نه آنچنان عمومی بوده و فضای کمی دارند که به کلی گویی بپردازند و نه آنچنان جا در اختیار دارند که به کوچکترین جزئیات بپردازند ، بلکه در حالتی بینابینی تنها به شرح و بسط تنها یک عامل خاص پرداخته و در همین چارچوب – همانند تنها یک صفحه یا بخش از کاتالوگ ها – به بیان توضیحاتی می پردازند .

دیدگاهتان را بنویسید