چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال تصاویر دیجیتال تبدیل به محصولات چاپی می شوند. چاپ دیجیتال معمولا نسبت به روش های سنتی چاپی موجود هزینه های بیشتری دارد. اما حقیقت این است که استفاده از وسایل دیجیتال به عنوان عنصر جدا نشدنی پیشرفت تکنولوژی بخش جدا ناپذیر زندگی بشر شده پس می توان انتظار داشت تکمیل این فرآیند در آینده نه چندان دور نه تنها صنعت چاپ بلکه زندگی ما را تحت تاثیر قرار بدهد. تفاوت اصلی بین چاپ دیجیتال و روشهای سنتی چاپ مثل لیتوگرافی و چاپ افست در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ است که در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزان تر هستند.

بروشور یکی از مؤثرترین و پرکاربردترین ابزارهای بازاریابی در عرصه تجارت به حساب می‌آید که فضایی ایده آل را به منظور دست یابی به یک بازار متناسب فراهم می‌کند. توصیه ما به کلیه افرادی که به دنبال راهکاری مؤثر برای معرفی کمپانی خود هستند، چاپ و استفاده از بروشور است. مدیران می‌توانند با طراحی و چاپ یک بروشور خاص که در گردآوری آن از ایده‌های نوین و طرح‌های جدید استفاده شده است، تصویری ماندگار را از کمپانی خود در ذهن مشتریان و مخاطبان حک نمایند.

چاپ دیجیتال

در صنعت چاپ یکی از مفاهیم مدرن، چاپ دیجیتال است که امروزه بشدت پرکاربرد شده است. از این رو بر آن شدیم به صورت اختصار در این مطلب به معرفی اجمالی چاپ دیجیتال در سعادت آباد و شهرک غرب بپردازیم . در ابتدا باید عرض کنیم که چاپ دیجیتال معمولاً شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای کم تعداد توسط نشر رومیزی و دیگر منابع دیجیتال است که بوسیله چاپگرهای لارج فرمت و یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه ای انجام می‌شود.  این روش امکان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تیراژ محدود را فراهم می‌آورد و امکان تغییر تصاویر و محتویات صفحه در هر برگ چاپی را در اختیار می‌گذارد. در حال حاضر منظور از چاپ دیجیتال در بازار چاپ،عمدتاً چاپ تونری با استفاده از انواع چاپگرهای لیزری حرفه ای بر روی انواع کاغذ است.

بهره وری در این روش چاپ به شدت بالا می رود و صرفه اقتصادی ایجاد می کند. صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشینهای چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت، پایین آمدن هزینه تمام شده هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رسیدن به نقطه رقابت با چاپ آفست و حتی پیشی گرفتن از آن است.

تفاوت اصلی بین چاپ دیجیتال و روشهای چاپ مثل لیتوگرافی و چاپ آفست، فلکسوگرافی،گراور، یا لترپرس در استفاده نکردن از پلیتهای چاپ است که در نتیجه مراحل آماده سازی پیش از چاپ سریع تر و ارزان تر هستند. مرسوم ترین روشها شامل چاپگرهای جوهرافشان و لیزری هستند که پیگمنت یا تونر را بر روی زمینه های متنوعی همچون کاغذ، کاغذ عکاسی، کانواس یا بوم، چوب، فوم، شیشه، سنگ و … می‌نشانند.  در بیشتر فرایندهای چاپ دیجیتال جوهر یا تونر همچون روشهای سنتی در داخل کاغذ نفوذ نمی‌کنند بلکه لایه نازکی بر روی سطح تشکیل می‌دهند و در برخی سیستمها ممکن است برای تثبیت آنها بر روی زمینه از مواد اضافی و پوششی که توسط فرایندهای حرارتی یا تابش یووی افزوده می‌شوند نیز استفاده گردد.

در کل می توان گفت در چاپ دیجیتال به دلیل حذف مراحل پیش از چاپ شامل لیتوگرافی، فرایند چاپ دیجیتال کوتاه تر است . در چاپ دیجیتال هزینه چاپ به تعداد نسخه‌های چاپی ارتباطی ندارد و برای هر برگ چاپ شده مقدار ثابتی است . در این روش میزان مواد باطله شامل کاغذ و مواد شیمیایی کمتر است چون نیازی به رسیدن به رنگ و یا تنظیمات حین چاپ وجود ندارد . چاپ دیجیتال در هر دور چاپ می تواند تصویر و متن متفاوتی را چاپ کند چون در این روش از پلیت استفاده نمی‌شود . این ها موارد برجسته ی تفاوتهای این روش با چاپ سنتی بوده است.

ارسال رایگان جهت خدمات: چاپ دیجیتال سعادت آباد,چاپ دیجیتال شهرک غرب,چاپ دیجیتال میدان کاج,خدمات چاپ دیجیتال در سعادت آباد

دیدگاهتان را بنویسید