چاپ بنر بیلبورد : با وجود اشاعه فرهنگ تبلیغ کالا و خدمات با روش های نوین – به ویژه در فضای مجازی – باز هم شاهد استفاده از اسلوبی معمر و قدیمی تر هستیم که گویا به این زودی ها نیز قصد بازنشستگی ندارد ؛ روش هایی مانند استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی .

 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان ، بیلبوردهای تبلیغاتی جایی در کنار بزرگراه های پرتردد نداشته و چنانچه چنین پایه هایی را در رسانه ها می بینیم (مانند نمونه شاخص و مثال زدنی در فیلم ” سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری ” )، یا مربوط به مسیرهای کم تردد و فرعی بوده و یا با صلاحدید مراجع ذیصلاح در امور راهنمایی و رانندگی آن منطقه دور از شریان های حیاتی با راکبینی پر سرعت احداث می شوند . مشخصاً اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی سازمان های تصمیم گیرنده به این دلیل است که می دانند وجود جذّابیت های بصری یک تابلو سبب می شود تا حواس رانندگان پرت شده و حوادث ناگواری را به همراه بیاورد .

 

این در حالیست که در کشور ما وجود ترافیک های سنگین و بعضاً چند ساعته سبب شده است تا رانندگان ، فراغ بال بیشتری برای مشاهده محیط اطراف خود یافته و بدین واسطه از مطالعه و مشاهده مطالب درج شده روی بیلبوردهای مختلف بهره مند شوند .

شهری مانند تهران را در نظر بگیرید که با میلیون ها سفر داخل شهری چه پتانسیل بالایی برای عرضه محصول و خدمات مختلف در قالب بیلبوردهای مذکور را دارد . این در حالیست که صرف داشتن اتومبیل مطرح نبوده و از عابرین پیاده گرفته تا مشتریان ثابت اتوبوس و تاکسی یا هر فرد دیگری که خارج از خانه به کاری می پردازد می تواند مخاطب این نگاره ها قرار گیرد .
در چنین شرایطی طبیعیست که فرد یا مجموعه ای که امکان اجاره این تابلوهای تبلیغاتی را دارد ، با عرضه محصول ، پیام یا فعل مورد نظرش نظرش مخاطبین بیشماری را جلب کرده و مجال بیشتری برای کسب سود بالاتر به نسبت رقبای خود دارد .

 

با کوچکتر کردن دایره سخنان خود و آوردن آن به شمال غربی پایتخت ، از محله گیشا گرفته تا سعادت آباد و از بزرگراه شهید چمران گرفته تا شیخ فصل الله و یادگار امام ، جملگی مملو از بیلبوردهای کنار خیابانی ، زیر پلی ، میان بلواری ، بالای ساختمانی و مصادیق دیگر آن می باشند که هریک توانایی ربودن چشم مخاطب و نفوذ در ذهن وی را دارند .

 

شما به عنوان یکی از سکنه غرب تهران که در پی چاپ بنر بیلبورد هستید ، چنانچه پیش از این با دریافت خدماتی همچون تراکت ارزان در سعادت آباد ، ساخت مهر فوری در سعادت آباد و چاپ بنر در سعادت آباد در کنار ما بوده باشید به خوبی می دانید که مجموعه چاپ دیجیتال ایران کپی با داشتن دستگاه های تخصصی تولید بنر ، آماده چاپ بنر بیلبورد بوده و بدین واسطه توانایی عرضه محصولاتی مطابق با استانداردهای تبلیغات میدانی را دارد .
با گذر از مجموعه های تجاری که در پی معرفی محصولات و خدماتشان دیگران را به سوی خود دعوت می کنند ، می توان گفت که نهاد های دولتی ، سازمان های نیمه خصوصی ، شرکت های بزرگ سهامی عام و یا حتی مؤسسات و مردم نهادهایی غیرانتفاعی نیز می توانند بواسطه چاپ بنر بیلبورد به گرامیداشت یک رویداد ، اعلان یک گردهمایی ، شرح یک نکته و حتی همانند شهرداری و زیرمجموعه های آن به ترویج یک فرهنگ ، نکوهش خصلتی ناپسند ، عرضه عقاید و تفکرات یک خطی مشی سیاسی یا یک ایدئولوژی مذهبی در راستای قوانین کشور بپردازند .

چاپ بنر بیلبورد با کیفیتی مطلوب در گرو فاکتورهای متعددی بوده و با نشانه های مشخصی بروز پیدا می کند . در همین اثنا طراحی زیبا ، استفاده حداکثری و بهینه از فضا ، رعایت الفبای تبلیغات میدانی در اثر و به کار بردن نکاتی جذاب ، چاپی شفاف و متناسب با سیستم نورپردازی آن (اینکه نور از خارج تابیده یا مانند فلکسی فیس ها چشمه نور پشت تصویر قرار داشته باشد) ، ماندگاری بالای الوان و نقوش و همچنین کیفیت خود مدیا از جمله عواملیست که اپراتور مجرب و با سلیقه به آن ها توجه داشته و یا جامه عمل می پوشاند .

این در حالیست که جلب نظر بینندگان ، ایجاد موجی مثبت در میان آن ها ، تأثیرگذاری مستقیم روی نرخ فروش یا سودآوری و نهایتاً ترغیب کارفرما به تکرار این روش برای تبلیغات از جمله عواملی هستند که به کاربردی بودن این اثر شهادت می دهند .

دیدگاهتان را بنویسید